ak sa chcete venovať politike, je lepšie byť súčasťou hnutia

Bratislava, 5.3.2021: Od začiatku som sa zapojil do práce Legislatívneho a právneho teamu ako jeho vedúci. Úlohou teamu bolo pomáhať presadzovať volebný program hnutia OĽANO pre ľudí prostredníctvom poslaneckých návrhov zákonov, pozmeňujúcich návrhov k vládnym návrhom zákonov, interpelácií a ak bolo treba aj trestných oznámení, či podaní na súd vrátane Ústavného súdu SR. V roku 2018 som sa stal tieňovým ministrom hnutia OĽANO pre oblasť justície a legislatívy.
Robert Schuman kedysi povedal, že ak sa chcete venovať politike, je lepšie byť súčasťou hnutia ako súčasťou politickej strany, lebo nemusíte byť viazaný striktnou straníckou disciplínou. Aj OĽANO je hnutím, ktoré dáva príležitosť mnohým čestným a šikovným ľudom zmeniť Slovensko k lepšiemu. Mojou predstavou je Slovensko ako právny štát, kde sa aj bežný človek v primeranom čase domôže spravodlivosti a kvalitné zákony, ktoré nebudú výsledkom vplyvu finančných oligarchov, ale riadneho legislatívneho procesu vyznačujúceho sa otvorenosťou a transparentnosťou.
Hnutie OĽANO nie je o jednotlivcoch, ale je o množstve ľudí, ktorí v sebe nesú odkaz nežnej revolúcie z roku 1989 a v duchu tohto odkazu sa snažia meniť Slovensko k lepšiemu. OĽANO je demokratickým hnutím, ktoré je presvedčené, že Slovensko patrí do Európskej únie, v ktorej chce byť aktívnym členom a že len spoločnými silami vieme prekonať veľké výzvy dnešnej doby, akými sú migrácia alebo pandémia.