2024

Bratislavčan a srdcom Petržalčan. Rodinne založený veriaci človek, ktorý rád pomáha druhým a stará sa o tých, čo to potrebujú. Cieľom jeho úsilia je krajšia Bratislava a lepší život pre Bratislavčanov. Je garantom hnutia SLOVENSKO pre spravodlivosť a právny štát.

2023

Prácu Milana Vetráka v komunálnej politike možno registrovať od roku 2014, pričom vždy stojí pevne na strane ľudí: pri ochrane verejného záujmu, v boji proti korupcii a klientelizmu, hazardu alebo necitlivej výstavbe, za lepšie životné prostredie, pri podpore kultúry a športu a v snahe o primerané ceny energií.

2022

V komunálnych voľbách, kde kandidoval za NOVA, OKS, Zmena zdola, DÚ, OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA obhájil post poslanca najväčšej zo 17 bratislavských mestských častí BA Petržalka.

2020

V parlamentných voľbách kandidoval zo šestnásteho miesta, získal 8946 hlasov. Poslanci NR SR ho zvolili 20. marca 2020 za predsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR. Pôsobí tiež v Zahraničnom výbore NR SR o vo Výbore NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií. Je členom viacerých občianskych združení a ako občiansky aktivista sa venuje predovšetkým boju proti podvodom a korupcii, ako aj spolupráci s krajanmi v zahraničí.