majetok KSP, s.r.o. oproti roku 2018 vzrástol

Bratislava, 7. mája 2020: Mladý nádejný končiaci podnikateľ:)odchádza: Výsledky hospodárenia bratislavského mestského podniku KSP, s.r.o. za rok 2019 sú výborné. Teší ma to o to viac, že pôsobenie v pozícii predsedu dozornej rady súkromnej spoločnosti bola moja prvá skúsenosť, a bola pozitívna. Svedčia o tom aj výsledky hospodárenia spoločnosti za rok 2019, konkrétne: 1. Majetok KSP, s.r.o. oproti roku 2018 vzrástol o viac ako 300 000 eur, 2. KSP, s.r.o. dosiahla zisk za rok 2019 vo výške 116 000 eur (114% oproti plánu), 3. Pritiahli sme nového investora na 10 rokov, ktorý prispeje ročným nájomným vo výške takmer 250 000 eur, 4. Aj vďaka vedeniu mesta by sa malo podariť umiestnenie depozitov Múzea a Galérie hlavného mesta SR Bratislava, čo bude finančne výhodné nielen pre mesto, ale KSP, s.r.o. to ročne prinesie ďalších cca 120 000 eur, 5. Zrekonštruovali sme niekoľko vlastných objektov firmy a parkovacích plôch v jej areáli, čo v najbližších rokoch prinesie zvýšené príjmy z nájmu a pritiahne ďalších investorov. Viac informácií nájdete na stránkach spoločnosti: http://www.kspsro.eu/.

Ako poslanec Národnej rady SR, predseda ústavnoprávneho výboru a komunálny poslanec by som sa práci v dozornej rade mestskej spoločnosti nemohol venovať na 100% a preto som sa dnes vzdal funkcie predsedu a na najbližšom mestskom zastupiteľstve sa vzdám aj funkcie člena dozornej rady KSP, s.r.o. Celú odmenu z výsledkov hospodárenia podniku venujem do fondu vzájomnej pomoci, ktorý rieši individuálne životné prípady ovplyvnené krízou súvisiace s koronavírusom. 

aj v Petržalke tento opravíme viacero úsekov ciest

Bratislava, 7. mája 2020: Spoločným úsilím vedenia mesta a mestských poslancov za Petržalku sa podarilo vybojovať opravu viacerých úsekov ciest aj v Petržalke. Dokončuje sa oprava prepadnutia vozovky na Farského ulici (priložená fotka). Rekonštruovať sme začali aj zastávku pri Železničnej stanici Petržalka. Osobitne ma teší plánovaná oprava úseku cesty medzi od Gettingovej po Šustekovu vrátane opravy chodníkov na Bulíkovej a Šustekovej, za ktorú som sa ako mestský poslanec za Petržalku prihováral. Škoda, že sa nepodarí v rámci tejto etapy opraviť aj príjazdovú komunikáciu na Šustekovej (oproti pekárni), ktorá nie je majetkovo vysporiadaná. Beriem to však ako výzvu do ďalších rokov môjho komunálneho „poslancovania“ 

prezidentka vymenovala nových sudcov na okresné súdy

Bratislava, 5. mája 2020: Slovensko potrebuje čestných a spravodlivých sudcov. Pani prezidentka dnes vymenovala šesť nových sudcov a sudkýň. Pre mňa to bolo prvé pracovné stretnutie s prezidentkou Zuzanou Čaputovou v pozícii predsedu ústavnoprávneho výboru SR. Som rád, že na čele nášho štátu stojí charizmatická a inteligentná osobnosť, ktorá má zmysel pre spravodlivosť a záujem o očistu súdnictva. Som rád, že najmä ľudia na východnom Slovensku sa budú môcť rýchlejšie a lepšie domôcť spravodlivosti. 

robím pre ľudí

Bratislava, 29. apríla 2020: Včera celodenná schôdza v parlamente, riešenie podnetov občanov a do tretej v noci hodnotenie projektov žiadateľov o dotácie v oblasti kultúry pre mestskú časť Bratislava – Petržalka. Medzi žiadateľmi sú napr. OZ KASPIAN, OZ Petržalčanka, folklórny súbor Hájenka, či občianske združenia, ktoré sa venujú obnove vojenských bunkrov v Petržalke ako turistickej atrakcii. Dnes celodenné zasadnutie parlamentu, rozhovor s novinárom Petrom Hanákom k zásadným opatreniam Oľano v oblasti justície, o 12:00 h mimoriadne zasadnutie Ústavnoprávneho výboru k zákonom, o 13:00 h rokovanie na ministerstve kvôli štátnej podpore Dopravného podniku Bratislava a podvečer po skončení schôdze stretnutie k situácii v regiónoch. Večer a v noci príprava na zajtrajšie mestské zastupiteľstvo. Držme si palce! 

ochrana súkromia

Bratislavam, 28. apríla 2020: Zásah do práva na ochranu súkromia pri lokalizácii údajov osôb, ktoré sú podozrivé z nakazenia sa vírusom COVID-19 bol jedným z bodov rokovania Ústavnoprávneho výboru parlamentu SR v utorok 28.4.2020. Verdik výboru znie, že nie je možné hovoriť o protiústavnosti prijatého zákona o elektronických službách. Definitívne však o tom musí rozhodnúť Ústavný súd SR.

programové vyhlásenie vlády

Bratislava, 22. apríla 2020: Na Ústavnoprávnom výbore parlamentu sme podporili programové vyhlásenie vlády v kapitole justícia a legislatíva. Vypočuli sme tiež kandidátov na členov Súdnej rady. Zákonné podmienky spĺňajú všetci traja kandidáti. Nominácia sudkyne stranou Sme rodina je však kontroverzná. Členmi Súdnej rady by nemali byť sudcovia. Uvidíme ako dopadne hlasovanie v parlamente. Viacerí poslanci majú problém s podporou sudcov do Súdnej rady.