plávanie na školách

Dátum

jún 29 2022
Expired!

Čas

8:00 - 9:40

Plavecké preteky na Turnianskej

V marci 2022 sme štartovali najväčšiu spoluprácu občianskeho združenia Sportinstitute a najväčšej základnej školy v Petržalke, Základnej školy na Turnianskej ulici. Takmer štyristo detí do konca školského roka 2021/2022 absolvovalo začiatočný a zdokonaľovací plavecký výcvik.

Spoločne sa nám podarilo vytvoriť jedinečný koncept plaveckých výcvikov na základných a materských školách v rámci hodín telesnej výchovy, ktorý beží pod záštitou Slovenského olympijského a športového výboru. Deti mali počas základného a zdokonaľovacieho plaveckého výcviku k dispozícii certifikovaných a skúsených plaveckých trénerov, pomôcky a prenájom bazéna zadarmo.

Cieľom bolo priviesť deti k športu a rodičov oslobodiť od veľkých finančných nákladov na športové aktivity. Projekt na ZŠ Turnianska bol prvým projektom v rámci Bratislavy ako hlavného mesta. Sportinstitute zabezpečil plavecký výcvik etablovaný v školskom rozvrhu pre 375 žiakov na I. stupni.

Základná škola prispela v tomto projekte svojim bazénovým priestorom. Sportinstitute zabezpečil nákup plaveckých pomôcok v podobe plutiev, piškót, dosiek a plaveckých slizov. Zorganizoval certifikovaných trénerov v období od 7.3. – 22.6.

Projekt na Turnianskej – najväčšej základnej škole v Petržalke – si ako ambasádor vzal pod patronát poslanec miestneho a mestského zastupiteľstva Milan Vetrák.

Profesionálni akreditovaní tréneri viedli deti ako fungovať v bazéne, precvičili si cvičenia aj na suchu a dokonca stihli skočiť do vody. Na záver bola odmena formou skokov do vody. Vďaka za pochopenie a logistiku patrí riaditeľke Základnej školy Zlatke Halahijovej. Vďaka spoločnému úsiliu dostali deti a ich rodičia novú športovú aktivitu bezplatne.

Go to Top