Bratislavský hrad

Dátum

apr 20 2022
Expired!

Čas

12:30

Tlačová konferencia

Ochrana oznamovateľov korupcie je na Slovensku stále popoluškou. Vedecká konferencia k zabezpečeniu chodu ústavných orgánov počas krízových situácií pod záštitou Ústavnoprávneho výboru NR SR a Právnickej fakulty UK v Bratislave.

Na základe výsledkov prieskumu agentúry Focus len 10% obyvateľov Slovenska má vedomosť o tom, že pre oznamovateľov korupcie štát vytvoril mechanizmus ochrany pred následkami takého oznámenia a len 7% má vedomosť o tom, že bol na tieto účely zriadený nezávislý úrad. Čo s tým? Dozviete sa viac na tlačovej konferencii pri príležitosti prezentácie výročnej správy Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti.

Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR spolu s Katedrou ústavného práva Právnickej fakulty UK v Bratislave a podporou Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu organizujú dňa 20. 4. 2022 vedeckú konferenciu na tému „Zabezpečenie chodu ústavných orgánov Slovenskej republiky počas krízových situácií: aktuálne možnosti, limity a možné riešenia“. Viac na tlačovej konferencii pri príležitosti konania tejto konferencie.

Go to Top